| anonim_4396 a întrebat:

Skoda Octavia Trend / Audi A4 / Golf 5. Eu zic skoda, voi? + argumente va rog.

Răspuns Câştigător
| Braunion a răspuns:

P.S: Golfu e o porcarie inghesuita. N-as lua un Golf nici platit. Un Passat B7 in schimb ar fi a II-a alegere dupa A4 si apoi Octavia. Doar ca Octavia e cea mai ok ca raport calitate/pret.
P.S2: Pentru habarnisti, toate masinile prezentate de tine sunt din grupul vw si au aceleasi motare... Golful nu este cu nimic mai fiabil fata de un A4 sau o Octavia.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Audi A4
2.Golf 5!
Eu asa alege unul dintre asatea doua, dar Audi-ul ca mult ca sigur!
Audi are calitate si impedanta foarte buna pe langa restul, asta e parerea mea!

| Klaudiu214 a răspuns:

Golf 5/audi a4

| Florian20405 a răspuns:

Eu sunt posesorul unei skode...sunt niste masina excelente, puternice, fiabile, confortabile!
Dar dintre masinile de mai sus, daca doresti o masina puternica si sa nu bagi bani in ea mergi pe golf5 sau octavia, daca ai nevoie de portbagaj mare mergi pe octavia, daca nu pe golf!big grin

| Braunion a răspuns:

Audi A4

| raresbarbier a răspuns:

Audi a 4

| MadRabbiT a răspuns:

Audi A4.

| SskorpyonN a răspuns:

Golf 5 e mai fiabil mai elegant nu consuma o avere si e si mai ieftin ca a4 indiferent ca e sh sau nou laughing

| OnlyOlly a răspuns:

Skoda Octavia mananca foarte mult ulei (cel putin cele care au 7-8 ani vechime). A4 nu este o masina asa fiabila si dupa un numar de kilometri o sa vezi cum o sa inceapa sa-ti cada diferite piese... dupa parerea mea cea mai buna masina e golf 5 deoarece arata foarte bine si este si fiabila

| PisicaFIFI a răspuns:

Daca banii nu sunt o problema, alege A4.

Daca tii cat de cat la siguranta, ia Golful.

Daca vrei spatiu mai mare la pret cat mai mic (si in detrimentul confortului si sigurantei, dupa parerea mea), alege Skoda.

Mergi si fa drive-test cu fiecare si vezi care iti place mai mult la condus. Apoi pune in balanta elementele comparabile (pret, siguranta, garantie, consum etc - le scrii pe o foaie de hartie) si tragi concluzia.

Multa bafta!