| lascudaniel a întrebat:

Slaut,dupa cum stiti bine,in uk nu poti conduce daca nu ai asigurare. daca frate-meo are asigurare si vrem sa plecam in Romania,in tara, eu pot conduce?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti conduce in Romania, daca ai permis de conducere corespunzator masinii pe care o conduci.

| lascudaniel explică (pentru Ioandelasal):

Am permis corespunzator, dar am auzit niste zvonuri precum ca doar persoana care e trecuta pe asigurare poate conduce peste tot nu doar in uk

| Ioandelasal a răspuns (pentru lascudaniel):

Nu este adevarat, poti conduce si tu daca proprietarul iti incredinteaza masina si actele acesteia, inclusiv asigurarea.

| lascudaniel explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos