| Qxigen a întrebat:

Stie careva daca pot da de carnet de soferi la 17 ani? DIn cate am inteles pot da de carnet si pot conduce atunci cand sunt insotit de un adult.

Răspuns Câştigător
| angel4v3ryour a răspuns:

Da poti da de permis cu cel mult 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani pentru categoria B.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti da examen inainte de implinirea varstei de 18 ani. Poti incepe scoala inainte cu 3 luni de implinirea varstei. Numai bine!

| cossmy a răspuns:

Deci: sa iti explic clar, si asa e: poti face scoala( DOAR scoala) cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani. Iar examenul pentru permis il poti sustine in orice zi, incepand din cea in care ai facut 18(adica d la ziua ta). Cam asta e...succeshappy

| Mişu_7703 a răspuns:

Poti face scoala, dar nu poti conduce. nu iti primesti carnetul decat cand implinesti varsta de 18 ani.

| Gameshell a răspuns:

Frate.la 17 ani dai testele si toate chestiile...si cand implinesti 18 ani iti ridici carnetulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa il ei cu 3 luni inainte de a face 18 ani.

| bilboo a răspuns:

Poti da de la 16 ani dar permisul il primesti doar la 18

| andrei1994_2976 a răspuns:

Poti sa faci scoala de soferi cu 4 luni inainte de a implini 18 ani. Eu asa stiam.

| petru_6619 a răspuns:

Se poate, dar nu poti conduce public decit dupa inplinirea virstei de 18 ani

| ChicanoS a răspuns:

Mai nou, poti conduce de la 17 ani sub supravecgherea unui adult cu permis de conducere langa tine happy Ideea e ca asta e o noua lege si din cate am inteles va fi valabila din 1 ianuarie 2012 dar nu sunt sigur daca asta este data sigura, mai caut. Daca mai afla cineva ceva sa scrie aici ca si eu de abia astept, fac 17 ani in aprilie.