| Iustinian_Ciornei_2000 a întrebat:

Stie cineva daca aceste boxe sunt compatibile pentru un passat b5.5 din 2002:
https://altex.ro/boxe-auto-jbl-cs-762-16-5cm-2-cai-45w-r ms/

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, sunt de 16.5cm deci sunt compatibile.
Insa vei avea nevoie de inele adaptoare, eventual si de cablajul necesar, deci un cost suplimentar.
Iar daca vrei o treaba buna, ai avea nevoie si de un amplificator, eventual un player decent, asta in cazul in care ai inca playerul de fabrica.

In orice caz, daca nu vrei sa te complici cu indele adaptoare si alte modificari, iti recomand sa ramai la boxe oem, eventual cauti boxe din dezmembrari in stare buna.
Am detinut si eu B5.5 si am avut boxe oem, acum, sincer sa fiu exista posibilitatea sa fi fost schimbate ulterior cu boxe de B6, cert e ca nu aveau membrana de carton si veneau pe prinderile originale, si am fost foarte multumit de ele, cu setarile din player aveam un bass mai mult decat decent.

1 răspuns:
| AlexSalling a răspuns:

In prima faza, nu merge linkul, dar tot le-am gasit. Ma gandesc ca merge, pare un subwoofer de calitate, vorbim despre JBL. Vazandu-i dimensiunea, ma gandesc ca ar fi compatibil.