| ASMA14 a întrebat:

Stie cineva daca aplicatia Chestionare auti drpciv de pe magazin play este destul de buna sa inveti pentru permis?

Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

Sfatul meu: Citeste toata legislatia, apoi apuca-te de chestionare. Altfel vei da la ghici raspunsul si nu vei stii nici explicatia (de ce e asa?). Poti face 100 de chestionare zilnic, iar sala sa o pici. Iti zic din experienta laughing Toate le luam pe net, cu 25, cu 26, cand am dat sala, am picat-o. Ma intrebam, cum acasa le iau toate si aici am picat? Nu citisem legislatia complet, aveam lacune minore, dar semnificative, care m-au amanat inca 2 saptamani. Aplicatia e in regula, eu am avut pe telefon Scoala Rutiera, dar vei observa ca faci 5 chestionare si in alea 5 ti se vor repeta intrebari in prostie, le vei lua cu ADMIS, vei crede ca te-ai pregatit suficient, mergi acolo, si pac. RESPINS
Deci, legislatia intai de toate citita cu atentie, apoi chestionare facute constant.
Succes, si atentie mare in trafic!

| ASMA14 explică (pentru m1dn1gh7):

Multumesc frumos! Am citi legislatia dar o sa o mai citesc pentru ca sunt unele chestii care nu prea le-am inteles.

7 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

E bună, am folosit-o și eu pentru momentele în care nu eram acasă, încât să folosesc pc-ul, dar în cadrul aplicației sunt mai puține întrebări decât pe site. Dacă o să faci multe chestionare de pe ambele platforme, vei observa că în aplicație întrebările se repetă mai des decât pe site.
Când ai oportunitatea de a folosi un computer, folosește site-ul. Când nu, aplicația big grin

| blond1x a răspuns:

Eu am avut-o dar, am avut mai multe aplicații de genul, și chiar dacă învățasem legislația pe de rost tot făceam chestionare pe drpciv ca nebunu, câte 30 pe zilaughing încearcă sa faci pe site alea sunt întrebările oficiale, alea o să-ți apară la fel la sală... mult noroc!

| Rockett a răspuns:

Da este buna. ti-o recomand cu mare placere. De acolo am facut si eu si am luat sala din prima cu 25 de puncte.

| Anonim23042014 a răspuns:

Da, sunt exact aceleas intrebari.

| PhoenixSuns a răspuns:

Nu, mai bine inveti de pe carti

| Paun_Cristian_1998 a răspuns:

Daca reusesti sa treci la toate chestionarele aplicației, cu siguranță nu vei avea probleme atunci când vei da sala