| EmilTraian95 a întrebat:

Stiu ca v-am stresat in ultima vreme cu intrebari repetitive poate insa tin neaparat sa ma conving de niste lucruri, cert este ca vreau masina si ca o vreau pana in 2000 de euro ( acum daca e fara taxa platita e cat decat ok daca nu depasesc 2350) insa nu stiu ce sa iau vreau un consum decent sunt stundent asa ca as opta pentru motorina insa de mi se strica un injector o luna cam stau cu ea in parcare pana ii vine salariul ui tata sa imi ia, am strans greu bani ( si mai am o parte de strans ) pentru masina si as avea nevoie de una sa ma deplasez dar sa nu-mi manance mult din portofel? Ce sa iau? Diesel? Benzina? care e mai rentabila per total? O sa umblu mult pe oras cu ea probabil dar vreau si piese sa le pot schimba cu costuri minime deci va rog dati-mi cat mai multe exemple de masina sa ma pot hotari pe cel model sa optez, conteaza si aspectul pentru mine deci nu ma gandesc la matiz tico sau corsa B. Un mic ajutor explicit, va rog frumos

1 răspuns:
| SatanicBear a răspuns:

Skoda Octavia, Skoda Fabia, Ford Fiesta, VW Passat, VW Polo, VW Golf.
Cam astea sunt variantele pentru prima masina, consuma putin si sunt si destul de aratoase.