| DarkWoolf a întrebat:

Sunt in Germania si am o masina fara tüv si ma mai urc in ea pentru a face curat mai ascult muzica sau fac alt ceva, ceea ce vreau sa stiu este ca daca pornesc motorul (pentru a nu se descarca bateria pana in punctul de a nu mai porni) este legal? Chiar daca nu pornesc de pe loc doar stau in locul soferului cu motorul pornit?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu iti face nimic polizei. Doar daca o comiti in trafic sau face razie dar asa pe loc nu are de unde sa stie in ce stare se afla masina ta cu actele

4 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Dacă nu aveți permis, nu cred că este legal să stați pe locul șoferului.
Puteți să evitați un eventual incident nedorit, prin a ocupa locul din dreapta șoferului, având mașina pornită, astfel cum vă doriți.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nemții au alte legi acum in periopada coronavirusului, întreaba ti prietenii de acolo daca este sau nu normal, in Romania daca iesi fara declaratie te amendează, in Germania nu stiu cum este tu trebuie sa stii, ca doar tu esti acolo nu noi.

| DarkWoolf explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu este vorba de esri ca este voie si am permis de conducere dar daca nu pornesc de pe loc cu motorul pornit ma poate trage plotia la raspundere precum ca as fi circulat un autovehicol fara tüv?

| Endoryus a răspuns:

Atata timp cat nu pleci cu ea nicaieri ( mall, magazin la 5 minute distanta etc), nu ai nici pe naiba.