| DyNaM0 a întrebat:

Tata are dacia și nu are centuri în spate și noua prevede sa aibe ce e făcut??

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Legea stiam ca prevede sa aiba absolut toate autoturismele centuri in spate fie daca nu au avut.Asa ca trebuiesc montate centuri in spate, nu e greu.
Bafta!

5 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Probabil legea este pentru masinile comercializate in Romania din data respectiva.

| MariusF23 a răspuns:

Legea se aplica doar pentru cele care aveau din fabrica. La tine nu se aplica.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Nu trebuie montat, daca nu ai avut nu te amendează.

| Grigore_Denisa_1983 a răspuns:

Trebuie sa vorbiti cu cei de la Dacia. imi pare rau pentru cine!

| suntserios a răspuns (pentru Grigore_Denisa_1983):

Si ce o sa le faca cei de la Dacia? lol raspuns de 2 lei. Legea se aplica masinilor prevazute din fabricatie cu centuri de siguranta, restul...