| adita27372 a întrebat:

Știe cineva pe mașina merg montate orice boxe audio pentru înlocuirea celor vechi?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu chiar. De preferat sa respecti dimensiunile, altfel sunt necesare adaptoare sau decupaje. Apoi, daca la putere poti merge in sus (W), rezistența (impedanța-ohmi) trebuie sa se incadreze in plaja playerului, deci cel mai sigur ar fi egala cu cea a boxelor vechi.

| sierra1 a răspuns:

Urmărește potrivirea la caracteristicile: dimensiuni, putere, impedanță

| Frank51 a răspuns:

Difuzoare de aceeași mărime, ele sunt de 10, 13, 16.5 sau 20cm, la majoritatea mașinilor regăsim de 16.5cm.

| ReddY25 a răspuns (pentru Frank51):

La tine de cât?

| Frank51 a răspuns (pentru ReddY25):

Eu am pe 16.5 la passat B5.5

| UserRo10 a răspuns:

Bineinteles ca nu. Difera diametru, adancime, daca sunt sau nu preamplificate, etc.

| Smecherrau1213123 a răspuns:

Da logiccccc