| ConstantinFlorin1984 a întrebat:

Știe cineva, placiile de OSB merg montate pe profile de rigips? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Da, merg.

| ConstantinFlorin1984 explică (pentru darrio2007):

Si se prind cu suruburi pentru lemn? Multumesc

| anonimg a răspuns (pentru ConstantinFlorin1984):

Nu vreau funda!
Folosesti negrese cu pas marunt, pentru ca nu orice surub intra usor in profilele de rigips. Va trebui sa le faci sanfren, pentru ca nu cred ca se va ingropa capul lor in osb asa cum se ingroapa in placa de rigips (adica un zencuitor de felul acesta: https://www.shopexpert.ro/shop/produs/10651/Zencuitor-90-HSS-CO-25-mm ) Il gasesti la dedeman mai ieftin, sau daca vei scrie pe google: zencuitor lemn dedeman.

| ConstantinFlorin1984 explică (pentru anonimg):

Îți mulțumesc, pentru răspuns. Chiar nu vrei funda, ca nu mi-e greu.

| anonimg a răspuns (pentru ConstantinFlorin1984):

Multumesc; dar darrio2007 merita funda. Eu doar am facut o mica completare.

| darrio2007 a răspuns (pentru ConstantinFlorin1984):

Da.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonimg):

Intra si in OSB, să fii sigur de asta. Pentru lemn negresele nu au pasul marunt.