Întrebare recomandată | Alexandru3131 a întrebat:

Tinand cont de cat de avansata e tehnologia si la cat de multe idei le debiteaza unora, ce considerati ca ar trebui sa verificam, la fața locului, la o masina second-hand, ca sa evitam asa-numitele "țepe"?
Desigur, gasesti pe multe site-uri diverse recomandări si chestii pe care ar trebui sa le verifici, insa acolo e doar un sumar.
De exemplu, voi, cand v-ati cumparat masina second-hand, cum ati procedat (de la inceputul si până la sfarsitul tranzactiei)?
La ce anume ati fost (mai) atenti?
Ce recomandari aveti pentru noi ceilalți care nu avem atata experiență in a achiziționa o astfel de masina?
Orice parere este binevenita si utila.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauti un mecanic care face asta si el va sti exact la ce sa se uite.

in ala ordine de idei exista un canal de Youtube, MasinaPotrivita care explica in detaliu cum se verifica masinile sh

| aditimus a răspuns:

Cred ca acest clip iti va deschide toate raspunsurile :
Aplicatia o ai in descriere

https://www.youtube.com/watch?v=GivpxPKzGm4&t=235s

| suntserios a răspuns (pentru aditimus):

Apa de ploaie carvertical.