| RalucaNiță a întrebat:

TPU am o nelamurire legata de inmatricularea unei masini noi. Este pentru prima oara cand ma ocup de asa ceva si nu stiu daca CIV-ul trebuie completat inainte sa depun dosarul la politie sau este completat de autoritatea competenta. Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca e completat de ei... tu nu completezi actele oficiale ale masinii

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu n-ai nici o treaba cu completarea cartii de identitate a vehiculului, aceasta este in atributiile detinatorului omologarii de tip (producator ori comerciant), RAR si serviciul de inamtriculari.

| sierra1 a răspuns:

îți recomand să te adresezi unei firme de intermedieri. Scutești o grămadă de timp și drumuri pe la diferite instituții