| Andrei456gtiSip2 a întrebat:

TPU as vrea sa-mi iau un bmw 530d 3. 0tdi 235 cp si as vrea sal înscriu pe Bulgaria deoarece pe Romania impozitul si rca sunt foarte scumpe si cam cat ar fi impozitul si rca pe Bulgaria pentru acest bmw? Si masinile înscrise pe Bulgaria vor fi interzise in Romania?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vor fi interzise ca suntem doua tari membre UE. insa s ar putea sa se lege mai des politia de tine.

amuzant insa sa iti iei masina premium cu ditai motorul si consumul si sa te zgarcesti la taxe. Pai ori esti cool pana la final ori nu.

| Andrei456gtiSip2 explică (pentru suntserios):

Stiu asta dar na salariile din Romania! Acm te intereseaza masina si ce poate nu cred ca face diferența un numar de înmatriculare pe mine m-ar interesa preturile taxelor in Bulgaria pentru aceasta masina!

| suntserios a răspuns (pentru Andrei456gtiSip2):

Uite ca pe mine ca sofer roman ma intereseaza ce numar are masina ta cand dai peste mine si imi pierd 3 luni sa primesc banii de la un asigrator din BG. Daca totusi te raportezi la salariile din Romania nu iti iei motor de 3l... dar na asa suntem noi romanii, treuie sa avem masina cu care sa ne spargem in figuri, nu masina pe care sa ne o si permitem.