| alex495 a întrebat:

Trebuie sa port centura daca stau pe scaunul din dreapta al unui tir? Ca am trecut pe langa zeci de radare si rar si nu ne-au oprit.
Si as mai vrea sa stiu ISJPR ce verifica la tiruri

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Radarul te ia pentru viteza nu pentru centura, daca te opreste politia pentru centura iti da amenda garantat chiar daca esti sofer, chiar daca esti in dreapta.

Militia romana poate verifica actele, poate verifica marfa transportata, tahograful, actele marfii pe care o transporti si daca este cu expertii tehnici ai ARR poate verifica si starea tehnica a autovehiculului!

| Minks a răspuns:

Centura se poarta mereu, daca ai un pic de constiinta. Nu vreau sa fac pe lupul moralist. Dar daca nu ar fi existat sanctiune pentru nimic, strazile ar fi fost o jungla. Nici acum nu sunt departe de nivelul ala. Poart-o gandindu-te la viata ta, nu la gaura din portofel. happy

| alex495 explică:

Sti care este culmea ca a oprit o data masina si a dat amenda ca SOFERUL nu avea centura cu toate ca nici eu nu purtam si ma vazuse
Si ISJPR asta cum verifica tahograful? Te opresc si verifica diagrama squ au o camera ca aia de la RAR?

Răspuns utilizator avertizat