| anonim_4396 a întrebat:

Trebuies sa fac o scoala de soferi B si am de ales intre un instructor impertinent, nesimtit care vorbeste cu BOS, Bosulica si este lipsit de respect in comunicare dar face traseul exact pe unde o sa si dau examenul. Adica in acelasi sector.
Sau mai am de ales intre un instructor cu foarte mult bun-simt dar care face orele aiurea, niciodata pe acelasi traseu si niciodata pe traseul pe care voi da eu examenul. Cci ma cheama acolo unde s-a terminat ora cu fostul elev, complet aleatoriu prin oras.

Ce ar fi mai bine sa aleg!?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Ce aiurea. Sa te duci tu unde spune instructorul. Instructorul meu venea dupa mine unde ii spuneam eu ca voi fi la ora respectiva. Fostul elev conducea pana la mine, apoi dupa ce urcam eu, acesta trecea in spate si il duceam acasa sau unde voia el, dupa aceea continuam ora.

| Legion7X a răspuns:

Ce contează traseul, trebuie să sti regulile. Dar, mai sunt și polițiști care, îi ghidează pe unii in câțiva metri, in linie dreaptă și înapoi apoi admis. Pe altii îl ghidează pe drum mai lung in multe direcții și respins.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Îl alegi pe cel care te învață să controlezi mașina! Legislația o înveți singur. Adică o sa știi sa mergi pe orice traseu dacă instructorul te învață să manevrezi mașina iar tu înveți regulile de circulație! Mult succes! Nu este greu, dar trebuie sa îți placa!