| anonim_4396 a întrebat:

Am examenul practic (traseul) pentru obtinerea permisului cat. B in aprilie, sunt suparat pe domnul instructor de la scoala de soferi unde am facut, pentru ca in 30 de ore de condus nu m-a invatat mare lucru si a protejat masina (tinea si el piciorul pe ambreiaj ). Am contactat un instructor privat si el a spus ca daca fac sedinte de condus cu el va trebui sa ma inscrie la scoala de soferi unde este el angajat. Si zicea sa dau examenul tot cu el. Eu nu stiu ce sa zic, adica sa nu mai dau examen la scoala de soferi unde am terminat si sa dau cu cel privat? Este legal? Voi ce spuneti? O sa am probleme in vederea obtinerii permisului?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Legal e, doar ca tu presupun ca la scoala ai platit deja scolarizarea completa, care include si o proba de examen practic. Daca dai cu celalalt, pierzi niste bani. Pe de alta parte, ala cu care ai vorbit e un trombonist. Taica-meu a lucrat fix ca instructor auto vreo 10 ani si pot sa iti zic foarte clar ca a avut multi cu care facea doar cateva sedinte. Legal, frumos, faci cateva ore, si aia e. Sau a avut cazuri in care oameni care faceau scoala in alta parte mai faceau cateva sedinte inainte de examen si dadeau examenul cu el...

| StefanDrg a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce vrei sa spui cu " Trombonist "?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru StefanDrg):

Te-a trombonit. MINTE. Poti face cateva ore cu el fara sa te inscrii la scoala. Se tarifeaza cu ora doar.