| anonim_4396 a întrebat:

Un Ford K la mana a doua este o masina potrivita pentru un sofer incepator?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte potrivita pentru un incepator, micuta, usor manevrabila, usor de parcat si ieftina de intretinut.

| Sellak a răspuns:

Da, in general la inceput e bine sa-ti iei ceva mic si ieftin. In caz ca o lovesti sau ceva, gasesti piese pentru ea la dezmembrari, cate vrei si foarte ieftine. Plus ca nu ai cine site ce motor pe el si nu o sa te tenteze sa-i dai tare cu ea (oricum nu ai cu ce). Cam un an, un an si ceva e numa buna, cat sa te prinzi cum e cu condusul, dupa poti sa iei ceva mai mare si mai puternic.

| TeckTonik997 a răspuns:

"Ford Ca" se numeste masina si depinde foarte mult din ce an e. In principiu Fordu' nu e prea fiabil si nici prea cautat, de aceea second hand sunt ieftine. Te-as indruma spre un golf 4. Nu e chiar asa mic, poti sa cari si 3-4 prieteni care sigur o sa vrea sa vina cu tine fara sa va calcati in picioare si sunt masini nemuritoare. Ford Kaka arata ca naiba, e slaba rau, ceea ce atrage si un consum mai mare si in 3-4 luni cand o sa stii cat de cat ce faci, nu o sa iti mai placa de ea, iti garantez.

| pkpdionut a răspuns:

Este foarte potrivita. Taxe mici, consum mic, putere putina, usor de condus, etc