| Nicusor_Alexe_1991 a întrebat:

Un prieten s-a laudat la mine ca da de permis si acum o da de gard cum ca ar avea dosar penal si nu mai da.
Intrebarile mele sunt:
1.Ii vine ceva plic acasa?
2.Cat dureaza minim un dosar penal pentru condus fara permis?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca are dosar penal, atunci a facut ceva grav si ori nu mai are voie sa conduca deloc, ori are suspendat permisul pe 6 sau 12 luni si pana nu trece perioada respectiva, nu poate sa mai dea de permis.
Daca ajunge cu dosarul penal in tribunal, pana se termina judecata, poate sta si 2-3 ani fara permis. Acum, depinde de gravitatea faptelor.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai dosar penal clar primesti pe acasa citatii
dureaza si cativa ani sa fie judecat, depinde de gravitate