| andyxpuy9999 a întrebat:

Unde mai pot gasi, autobuze vechi prin Bucureşti?
Mă refer la: Rocar deSimon, Dac, Ikarus, Daf, Iveco. Şi pe ce linie?
Toleibuze: Rocar DeSimon, Rocar, Dac (x12) sau Dac (x17)?
Tramvaie: Cu uşi care se pliază în genul V2A?
Mă refer la ceva foarte vechi!
Şi pe ce linii? DAU FUNDITZĂ! GARNTAT!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Rocar de Simon nu sunt chiar vechi pana prin 2002 s-au produs dar in Bucuresti nu mai gasesti au reinoit parcul auto si acelea au fost trimise in alte orase sau la privati.

Dac, Ikarus, Daf cred ca te referi la cele vechi seria 200 pe care in Bucuresti nu le vei gasi prea usor dar mai sunt si Iveco acelea vechi mai gasesti la privati prin zona industriala de la IMGB. Daca vrei modele noi gasesti peste tot.

Troleibuze Rocar de Simon si Rocar sunt acelasi lucru era fabrica Rocar Bucuresti care le producea si mai gasesti pe linia lui 93 si 96, Dac x12 pe linia lui 65 si x17 pe linia lui 76 si 97 erau dar nu cred sa mai existe... sunt prea terminate.

Tramvaie nu stiu mai exista erau candva pe linia lu 27 chiar V2A, alte modele cu tipul acela de usi mai gasesti in Cluj si Iasi nu pe aici!

2 răspunsuri:
| andyxpuy9999 explică:

Da-mi te rog add

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru andyxpuy9999):

Add pe ce? Poti sa ma adaugi si tu la friends daca vrei aici!