| Bodoboddy5 a întrebat:

Va rog mult sa-mi reamintiti si mie regulile de prioritate in intersectii, deoarece mai am foarte putin timp si voi da orasul iar din cauza pandemiei am fost programat mai tarzior pentru oras si imi este teama sa nu uit aceste reguli importante.
M-ar interesa cel mai mult urmatoarele: Daca intr-o intersectie eu nu am indicator iar cei din dreapta si din stanga mea au stop iar cel din fata are stop sau cedeaza...cui ar trebui sa ii ofer eu prioritate daca virez la stanga? Si m-ar interesa desigur si varianta cealalta si anumebig grinaca intentionez sa merg inainte si cel din stanga nu are niciun indicator iar cel din dreapta si din stanga au stop, eu cui ar trebui sa-i acord prioritate? Multumesc pentru ajutor si va rog sa nu fiti rautaciosi.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Le gasesti pe Google: https://bit.ly/2WsoUw1