| wanted4love a întrebat:

Va salut cu respect! Ceva de undeva imi taie alimentarea cu benzina.Este un opel astra g din 2001 1.4 16v.Am schimbat pompa benzina, filtru benzina, EGR, am curatat injectoare si tot ceea ce inseamna senzori. Face la fel, abia urc cu ea pur si simplu da rateuri pierde turatia si se opreste motorul.Inebunesc! Am dat toti banii pe piese degeaba Am facut si testul cu pedalele si contact,am facut si tester pe laptop si pe ambele imi arata EGR, dar se pare ca nu este nici de la el.Din cate stiu EGR lipsa, nu mai arde gazele si nu ar mai avea relanti constant, dar are si porneste la sfert... Astept mesajele voastre va rog! De masina depinde si serviciul meu pentru ca nu am cu ce sa ma deplasez in fiecare zi la 3 dimineata.Va multumesc! Nu stiu daca este permis imi cer scuze administratorilor, dar iata si adresa mea de faceb Petrea Laurentiu(LARRY)

Răspuns Câştigător
| nouatigaraelectronica a răspuns:

Wanted, din moment ce spui ca este o urgenta, iti recomand sa iti faci rapid un cont pe forumul celor care conduc Opel. Probabil ca au mai avut si altii problema asta. Sper sa nu imi iau disable pentru raspunsul asta happy sper ca ti am fost de ajutor in vreun fel. O zi buna!

| wanted4love explică (pentru nouatigaraelectronica):

Mersi pentru ajutor! Nici nu iti vine sa crezi de unde este buba! Am mai dat jos de fapt am distrus si catalozatorul pentru nimic. Masinuta mea nu vrea sa mearga cu mai putin de jumatate din rezervor cu benzina desi am schimbat si pompa de benzina! Asta este o problema noua si nerezolvata!

| wanted4love explică (pentru nouatigaraelectronica):

Mersi pentru ajutor! Nici nu iti vine sa crezi de unde este buba! Am mai dat jos de fapt am distrus si catalozatorul pentru nimic. Masinuta mea nu vrea sa mearga cu mai putin de jumatate din rezervor cu benzina desi am schimbat si pompa de benzina! Asta este o problema noua si nerezolvata! AM SA ITI DAU FUNDA PENTRU CA AI RISCAT IN IDEEA DE A MA AJUTA!winking

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intra pe www.astraclub.ro, sigur vei primi ceva sfaturi acolo.
Succes!

| wanted4love explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi pentru ajutor! Chiar inainte de a adresa intrebarea aici am facut cont acolo.
Nici nu iti vine sa crezi de unde este buba! Am mai dat jos de fapt am distrus si catalozatorul pentru nimic. Masinuta mea nu vrea sa mearga cu mai putin de jumatate din rezervor cu benzina desi am schimbat si pompa de benzina! Asta este o problema noua si nerezolvata!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ciudata problema. Eu zic ca ar trebui sa se rezolve, daca cureti rezervorul si conductele. Vezi eventual daca mai sunt ceva site pe acolo.

| OldSoul a răspuns:

De unde stii tu ca iti taie alimentarea cu benzina? Poate pur si simplu iti taie turatia electronic (ASR-ul sau ESP-ul), sau posibil sa ai probleme cu fisele sau bobina de inductie.

| wanted4love explică (pentru OldSoul):

Mersi pentru ajutor! Nu are ASR ori ISP. Nici nu iti vine sa crezi de unde este buba! Am mai dat jos de fapt am distrus si catalozatorul pentru nimic. Masinuta mea nu vrea sa mearga cu mai putin de jumatate din rezervor cu benzina desi am schimbat si pompa de benzina! Asta este o problema noua si nerezolvata!