| licavalentin66 a întrebat:

Va salut, la golf 4 motor 1.4, 16V,benzina,anul 2000, ce ulei se pune la servo și cât, o zi buna

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ulei cu codul G 002 000, si intra intre 700 si 900ml.
Deci ulei verde, si te descurci cu o sticla de 1 litru.
Personal iti recomand Ravenol SSF, are codul G 002 000 pe eticheta, e verde si face directia sa mearga foarte usor. Eu il am de 2 ani intr-o caseta servo-electrica, care parea ca trebuie inlocuita, inainte sa bag Ravenol in ea. De 2 ani am directia super usoara si silentioasa.

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Salut. Fata de ce a zis colegu poti baga Motul Multi HF cu aprobare inclusiv pentru VW