| tavi12 a întrebat:

Vă Salut! știe cineva cum pornesc țâşnitorile la faruri alfa romeo 159 JTDM 1.9 din 2007?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil trebuie sa tii un pic mai lung de maneta, iar daca nu pornesc, inseamna ca-s defecte.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai adesea spalatoarele de faruri pornesc atunci cand ai una din faze pornite(scurta sau lunga), si tii maneta pentru spalarea parbrizului mai mult timp apasata.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Aceste motorizari se gasesc si pe astra H, fiind aceleasi motoare, de 120 si 150cai. Sunt motoare bune, consumul il scoti si 5l/100 daca nu ti se blocheaza picioru' pe acceleratie. Au probleme la tija swirl, dar se poate anula cu 150/200€.
Pret/calitate, decent.

| Începătorul988 a răspuns:

Scuze, am citit gresit intrebarea!