| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum v-a mentineti parbrizul curat la masina?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai ai mai multe variante, iti speli parbrizul cu o solutie dedicata pentru parbriz-se gasesc la orice magazin de piese auto dar sunt si cele mai scumpe dintre cele 3 variante mentionate de mine, apoi poti si cu clean sau orice spray de acesta destinat spalarii geamurilor in special-solutiile pe care le folosesc gospodinele, iar ultima si nu cea din urma este folosirea lichidului de parbriz al masinii, dar asta necesita sa ai in recipietul pentru lichid de parbriz acesta solutie si sa pulverizezi prin acea maneta de care spun utilizatorii de mai jos.
Un alt sfat pentru toti cei care doresc sa curete singuri parbrizul, cand acesta are foarte mult praf pe el sau este foarte foarte murdar, incercat cu o sticla cu apa sa il udati inainte de al curata, pentru a indeparta acele particule de praf, pentru ca daca dai cu solutie de geam peste acel praf si apoi il stergi cu o laveta, in timp il vei zgaria exact cum ai sterge masina de praf cu o laveta, fara a o curata cu apa (cu jet de apa aici) inainte, deci vei zgaria si matui.

7 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Salutare, il speli laughing
Nu exista solutii de curatare sa nu se puna praf'ul sau alte lacuri, bani aruncati degeaba si in plus poate afecta si stergatoarele.
Il speli si il cureti cu produse speciale sau te duci la spalatorie manuala dai o fisa si speli.
Sau cu lichidul de parbriz si stergatoarele fac minuni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista o mica maneta in dreapta volanului care spala parbrizul ar trebui sa o incerci

| Liviu a răspuns (pentru suntserios):

Probabil are bmw, si nu are nici de aia de semnalizare laughing hahaha

| edit28 a răspuns (pentru suntserios):

Am intrebat ca sa vad daca unii folosesc si alte solutii in afara de lichid de parbriz, desteptule.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru edit28):

Nu, nu ai intrebat asta.
Mai citeste odata intrebarea.

| flixbuster a răspuns:

Mai sunt niste galeti cu instrumente pe la benzinarii atunci cand stergatoarele si lichidul de parbriz nu fac fata sau pentru geamurile care nu au stergator.

| hd04wbw a răspuns:

Eu inchid ochii cand conduc si asa nu mai vad mizeria de pe parbriz. Schimba tigaia...