| Gurgiu a întrebat:

Vreau sa achiziționez un Renault
Megane 3 2011/2013 1.5 dCi 110 cp, ce probleme interioare poate avea acesta mașina? Ce ar trebui verificat la ea in plus?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Megane 3 1.5 dci este una dintre cele mai bune masini ce poti sa le cumperi la un buget mai mic. Fiind renault, cam singurele probleme mai grave pot sa fie greierii din bord ( plastic ce suna adica) sau diferite lucruri electronice. Verifica atent fiecare buton sa functioneze cum ar trebui ( geamuri, oglinzi, clima, etc).
Alta chestie, Megane 1.5 dci deja e vanat de samsari fiindca chiar exista cerere pentru ele. Sa te asiguri ca ce cumperi nu are in bord 180.000 si in realitate 300.000 sau masina cu accident grav. Mai bine sa aduci o cunostinta/mecanic priceput cu tine.
In rest verifica ce verifici la orice masina, motorul sa sune rotund, ambreiajul, franele si suspensia sa fie ok, etc.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ia cu tine un mecanic bun să n-ai surprize!