| NowForYou000 a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina in valoare de 138.000 euro, iar salariul lunar il am de 1000 lei. De unde pot lua un credit?

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Visezi la o Tesla cumva? Fie 138k, fie 13.800, e prea mult pentru venitul ala. Ia si trage sa mai dublezi macar salariul si mai discutam dupa aia...

| OldSoul a răspuns:

Incearca la camatari...
Nu-ti da banca atatia bani la salariul ala...

| Sofer a răspuns:

Ce masina ai vazut la bani aia? Daca iti doresti totusi sa conduci o masina asa scumpa inchiriaza una ca e mai ieftin. Bafta!

| AFR81 a răspuns:

Nici pomeneala sa primesti un asemenea credit. Chiar daca prin absurd o banca ti-ar da banii astia, cum ii vei plati inapoi? Iti ajunge o viata, cu salariul asta, sa achiti? Reorienteaza-te spre o masina mai ieftina, mult mai ieftina.

| Oana92 a răspuns:

Cred (sper!) ca ai vrut sa spui 13.800 de euro. Ca pentru 138 de mii...

Cel mai indicat ar fi sa mergi la banca unde ai deja un cont sau unde iti intra salariul. In rest, Transilvania si Tiriac sunt cele mai ok.

| danutzu96 a răspuns:

Se poate face credit pe mai mult timp dar sub nici o forma nu iti da atatia bani la salariul tau. Stai cuminte si nu face imprumut, poti ramane fara servici si bancii trebuie sa ii dai in contiunare banii.

| ExprimareLibera a răspuns:

laughing) ce gluma buna. Hai ca mi-ai înveselit ziua.

| Lukasz a răspuns:

Cred ca te refereai la 13.800, nu la 138.000 euro laughing, frate, ia-ti o masina mai ieftina, ai cu ce te deplasa? ai, deci.

| Bogdan549 a răspuns:

Daca tot vrei tu sa te imprumuti da atatia bani cauta-ti prima data un loc de munca unde sa ai de unde sa-ti permiti sa mai platesti si un credit

| stragery a răspuns:

N-ai cum, cu salariu ala nici 10.000 euro nu-ti da banca, ca sa-ti faci tu o idee, pentru 10 mii euro, rata lunara e 7 mil, la 138 mii de euro, adica de 13 ori mai mult, vine cam 120-150 mil pe luna numai rata.