| Novice15 a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina ( prima ) si am inteles ca daca o iau pe numele parintilor sau cuiva mai invarsta platesc mai putin. Trebuie sa cumpar masina pe numele mamei si sa o asigure ea, sau o pot cumpara pe numele meu si pot face asigurarea pe alt nume? Imi puteti explica putin cum stau lucrurile, si cum trebuie sa procedez? Multumesc mult!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asigurarea se face doar pe numele proprietarului, care cu cat e mai batran plateste mai putin

| OldSoul a răspuns:

Persoana pe numele careia este inmatriculata masina plateste asigurarea (pentru acea persoana se calculeaza asigurarea) asadar daca masina este trecuta pe maicata, pentru varsta ei se va calcula asigurarea.

| Novice15 explică:

Multumesc