| Gurgiu a întrebat:

Vreau sa cumpar si o masina de la unchiul meu si vreau sa o las pe numele lui masina, daca eu vreau sa ma duc sa platesc asigurarea sa fac itp sau sa iau rovinieta trebuie sa fiu cu el?

8 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Poti sa iti faci procura si apoi poti sa faci ce vrei
procura costa pentru ca trebuie mers la notar

| GabrielDaniel01 a răspuns:

Iti trebuie buletinu lui sau o copie pentru asigurare, talonul pentru toate

| Gurgiu explică (pentru GabrielDaniel01):

Deci imi trebuie o copie dupa buletinul lui pentru asigurare si talonul pentru itp, rovinieta si cam atat?

| GabrielDaniel01 a răspuns (pentru Gurgiu):

Talonul trebuie sa il ai permanent la acte, asigurarea, daca te orpeste politia

| Gurgiu explică (pentru GabrielDaniel01):

Si daca vreau sa ma duc sa o înmatriculez trebuie să l am pe unchimiu cu mine

| suntserios a răspuns (pentru Gurgiu):

Pai daca vrei sa o lasi pe numele lui ce sa mai inmatriculezi?

Rovigneta si rca se fac si online, nu ai nevoie de nimeni. La itp ai nevoie de actele masinii

| GabrielDaniel01 a răspuns (pentru Gurgiu):

Daca vrei sa o treci pe nimele tauda ai nevoie de el

| Gurgiu explică:

Deci pot sa folosesc masina daca am doar o copie dupa buletinul lui si talonul masini?