| laudima22 a întrebat:

Vreau să dau comanda de niste capace pentru mașina. Și zice "Marca" "Universal" ce înseamnă asta. Mersi!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna că se potrivesc cu mai multe mărci.

| relian a răspuns:

Universal, se refera ca merge pe orice janta ca si brand, dar nu ca si marime.

Acolo de unde dai tu comanda, sigur trebuie sa spui rim ce size este, sa stie aia ce marime sa iti trimita.

Cam la asa ceva se refera Universalul ala, ca indiferent ce brand de janta ai, merge pus acolo.
Ai rim de 16 inc sa zic, orice janta ar fi de orice brand capacul ala se va potrivi.

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Adica nu sunt branduite. Nu vor avea sigla masinii tale pe ele.

| laudima22 explică (pentru carevaescu):

Și asta înseamnă ca se potrivesc la mai multe mașini nu?

| carevaescu a răspuns (pentru laudima22):

Nu masina conteaza, ci janta. Daca ai jante pe care poti pune capace, atunci sanse mari sa se potriveasca capace universale.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Salut domnule, un capac universal e un capac no-name care este adesea produs intr-o tara asiatica corupta si care se potriveste pe orice janta de tabla.