| tudor417 a întrebat:

Vreau sa intreb daca Alview e o marca romaneasca? Mersi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fabricate in China, si vandute in România ca brand românesc, deci teoretic da

4 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Normal ca este o marca romaneasca, Allview-urile sunt facute la Brasov

| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Alview este marca romaneasca insa dispozitivele sunt produse in China sub brand-ul Alview.
Cum funtioneaza chestia asta? Orice producator de telefoane(in general producatorii chinezi, noname-uri) care primeste comenzi mari de la anumite companii poate oferi posibilitatea de a aplica Logo-ul companiei solicitante.Procesul este similar ca cel al operatorilor de telefonie mobile(Vodafone, etc)care au propriile lor modele de telefoane.
Pentru alte nelamuriri si probleme ma poti gasi si pe FB, Ovidiu GSM.
O seara buna!

| SwechTyop a răspuns:

Nu este