| GrigorePurta a întrebat:

Vreau să îmi fac un credit pentru o mașină și vreau să știu dacă opțiunea prima mașină se referă la o mașină nouă. Se poate cu prima mașină să îmi iau și mașină second hand?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Programul guvernamental de garantare a unui credit pentru cumpărarea unei maşini noi vrea să îi convingă pe tineri să aleagă un autoturism nou, preferabil fabricat în România, în defavoarea unei maşini la mâna a doua. Dar condiţiile prezentate până acum nu sunt foarte convingătoare, aşa că ţi-am pregătit o listă cu 24 de maşini second-hand fiabile care pot fi alese în locul unui automobil nou cumpărat prin programul Prima Maşină.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce fel de mașină îți poți cumpăra?
- Creditul Prima Mașină se aplică exclusiv autoturismelor noi care îndeplinesc cerințele standardului EURO5
- Prețul de achiziție trebuie să fie de maximum 50.000 de Lei + TVA
- Prin acest program se poate achiziționa un singur autoturism

http://www.promotor.ro/......a-13525839

| RAY a răspuns (pentru RAY):

In concluzie nu se poate

| GrigorePurta explică (pentru RAY):

Atunci trebuie să îmi fac de nevoi personale?

| RAY a răspuns (pentru GrigorePurta):

Da

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Programul guvernamental de garantare a unui credit pentru cumpărarea unei maşini noi vrea să îi convingă pe tineri să aleagă un autoturism nou, preferabil fabricat în România, în defavoarea unei maşini la mâna a doua. Dar condiţiile prezentate până acum nu sunt foarte convingătoare, aşa că ţi-am pregătit o listă cu 24 de maşini second-hand fiabile care pot fi alese în locul unui automobil nou cumpărat prin programul Prima Maşină.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina noua pana in 11. 000euro