| Gurgiu a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un Renault Symbol 2006 benzina, ce parere aveti despre masina(este stock)? Ce upgrade-uri ii pot face si daca-i fac stage 1 cati cp imi da? Ea are 75cp.

4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Colegii au raspuns din lipsa de alta ocupatie.
La un motor aspirat de 1.4 de fabricatie Renault o sa obtii maxim 5-6 cai.
https://www.ceky-tuning.ro/tuning-6-1-4-mpi-75cp
Pe diverse forumuri unii useri vorbeau de 4 cai.

| Panamax a răspuns:

Si mi se pare cea mai urata masina dupa Ford K a si Fiat Multipla.

| SounndTPU a răspuns:

Mai bine o dacie, de ce ai vrea sa faci modificari de tuning la un renault symbol? nici macar nu e facuta pentru asa ceva, daca faci soft 1 (eco) poti ajunge la 100 de cai aproximativ in bunul simt sa nu fortezi prea tare cutia si motorul, totusi un mecanic iti poate spune mai exact, vezi si starea masinii, parerea mea daca vrei ceva pe tuning cauta alt model.

| FlorinRKO a răspuns:

E fiabilă, economică, dar nu are chiar cel mai atrăgător design, dar dacă îți place, nimic de reproșat...cu stage 1 poți ajunge la 90, maxim 95 cp
Spor!