| soareeeeeenrrrrrrrrrrrrr32132 a întrebat:

Vreau sa cumpar un moped cu motor de 49cc, vanzatorul are doar talonul tradus si legalizat din italia, a spus ca mi face si act de vanzare cumparare, si act la notar pe propia raspundere ca nu este furat, doar actele astea le are si eu vreau sa l cumpar, am vorbit cu cineva si mi sa spus ca trebuie sa mi dea si cartea scuterului, certificat fiscal sa l radieze si fisa de inmatriculare, dar vanzatorul nu are asa ceva si nu le poate face, intrebarea e: este vreun risc, nu pot face eu celelate acte? Am nevoie de ajutor dau funda, ps scutertul nu este inmatriculat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea cu acelasi continut. O sa poti face tu restul actelor.