| soryn1994 a întrebat:

Cum pot sa fac niste acte pentru un scuter electric? Nu am nimic la el, am nevoie de cartea de identitate, contract de vanzare-cumparare, cartea de identitate a scuterului. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inchei contractul de vanzare-cumparare cu persoana de la care ai cumparat si apoi te duci la un notar public si dai o declaratie pe proprie raspundere ca scuterul nu este furat dar nu ai actele lui fiindca vanzatorul nu ti-a putut da actele deoarece le-a pierdut sau i-au fost furate.

| soryn1994 explică (pentru Ioandelasal):

Oki, deci se poate face contract vanzare-cumparare si fara acte? mersi mult

| Ioandelasal a răspuns (pentru soryn1994):

Sigur ca se poate face. Ai grija sa nu fie furat.

| soryn1994 explică (pentru Ioandelasal):

Nu este, sunt aduse mai multe din china de vreo 4 ani sta in curte... are mai multe... mersi mult big grin