| niculescu16081994 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce pot face dupa ce termin facultate de sport. Stiu ca nu e cine stie ce facultate da asta imi place sa fac. Dau funda la cele mai buna raspunsuri Multumesc

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

O să predai educație fizică într-o școală pe salariu de 700 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai frecat menta 4-5 ani, inseamna ca nu ai fost in stare de altceva. De ce nu te-ai gandit inainte sa te bagi la sport ce vei face DUPA ce freci menta 4 ani?
Sporturi si restul puteai sa faci si daca terminai Politehnica!

| niculescu16081994 explică (pentru anonim_4396):

Bai eugen decat sa fac facultate de care sa imi fie sila si sa ma duc cu lene mai degraba asa si + ca am multi ani de sport de performanta ( 1an jumate de gimnastica 3 de handbal 2 de box si 4 taekwondo ) daca nu ai vreun sfat te rog frumos sa nu te mai bagi in seama daca nu ma poti ajuta. Multumesc oricum ca mi-ai raspuns la intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu te obliga sa faci nici o facutate de sila. Tie ti-a placut sportul, dar puteai sa-l faci fara sa termini facultatea de sport. E adevarat ca nu sunt multe facultati care sa fie usoare de genul Spiru Haret sau altele unde dai banu si scapi, dar viata nu e usoara! O sa vezi dupa 35 de ani cat mai inseamna acei ani de sport, daca nu o sa urmezi o cariera in sport. In afara de mai multa sanatate...

| Assu53 a răspuns:

Cel mai prost domeniu ar fi sa fi profesor de sport, dar daca te pricepi bine la un anumit sport te sfatuiesc sa te axezi pe ceva si sa intri intr-o echipawinking asa vei ajunge departewinking, sper ca ti-am fost de ajutor

| niculescu16081994 explică (pentru Assu53):

Pai am facut box 2 ani si acum fac de 4 ani taekwondo big grin

| Assu53 a răspuns:

Uite vezi, te poti axa pe box si taekoando happy ori ca si luptator de box sa zic asa ori sa iti deschizi tu o sala de sport ceva in care sa fi tu antrenorul de box si taekoandowinking bafta!

| Andrei50495 a răspuns:

Dupa ce termini faacultatea de sport poti sa devii profesor de educatie fizica la o scoala buna daca ai avut medie mare