| Anonim202225 a întrebat:

176 marimea la copil, cam la ce mărime se potrivește la adult? Am găsit o salopeta frumoasa online, dar nu am mai luat niciodată de la copii ca sa stiu exact, în ghidul de marimi adulți am xs-s și la pantaloni 32-34... Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Marimile hainelor pentru copii si adolescenti sunt exprimate in centimetri.
Marimea 176 este potrivita unui adolescent care are MAXIM 1, 76 inaltime.

Daca tu ai intre 1, 70 si 1, 76, este posibil ca salopeta sa iti fie buna.Acum depinde si de constitutia ta. Daca tu esti mai slabut (asta reiese din ceea ce spui), este foarte posibil sa iti fie buna.Masoara-te in zona pieptului, in zona taliei si in zona soldurilor.Banuind ca ai gasit salopeta pe internet, vezi daca are la detalii, marimile acestea in cm.

| Anonim202225 explică (pentru Floridori):

Nu știu exact, adică sunt cat de cat inaltă dar prea slim... am 1, 64 dat 38-40 kg... pe mine ma interesează talia și la solduri sa îmi vina, ca daca sunt lungi se reglează nu-i problema

| Floridori a răspuns (pentru Anonim202225):

Cred ca iti va fi mare, deoarece esti cu 10kg sub greutatea minima sanatoasa.

Totusi, masoara-te.Ca sa iti vina, trebuie sa ai la piept 91cm, la solduri 88cm si la talie 72cm.Desigur, aproximativ...

| Anonim202225 explică (pentru Floridori):

Da, cred ca vine pentru M L, dimensiunile sunt mari, cum am spus am XS-S