| MalinaAndreea a întrebat:

A folosit cineva argint coloidal?(cel pe care l-a folosit si Nicoleta Luciu pentru acnee).Ati avut rezultate bune?(ma refer la nivelul fetei-pentru acnee).

2 răspunsuri:
| DanyGirl29 a răspuns:

Da! Crede-ma este o alegere proasta si usuca tenul ceea ce va duce mai curand la si mai multe cosuri. Nu te lua dupa ce vezi la televizor deoarece fetele de acolo folosesc tone de fond de ten si pudra pentru a acoperi cosurile. Cel mai bine este acasa sa folosesti pasta de dinti aplicata pe cosurile si acneele din toate zonele fetei. Da, pasta de dinti. poate ti se pare ciudat dar crede-ma nu este. este extrem de buna pentru oxidarea cosurilor si acneei, precum si apa cu lamaie. pentru aceasta (limonada =]] ) o iei cu servetel sau disc de machiaj si o intinzi pe fata si rezultatele vor veni chiar foarte repede. o zi cel mult doua. sau daca nu ai incredere in tratamentele *de casa* mergi la farmacie si cere un Brevoxyl. Este un tub cu gel. Este foarte bun de asemenea. Vor da rezultate=) am avut si eu probleme. Funda?

| MalinaAndreea explică (pentru DanyGirl29):

Folosesc Duac gel(contine peroxid de benzoil si inca ceva) de cateva saptamani si nu vad cine stie ce rezultate...adica tot acolo sunt.Si pasta de dinti am folosit si mi-am ars pielea atat de tare incat am crezut ca am sa raman cu semne.nu mai vreau sa folosesc asa ceva niciodata.Am intrat pe pagina lor(salutifer argint colidal) si sincer am vazut comentarii pozitive si multa lume zice ca ar fi foarte bun, pana la urma este apa termala sau ceva de genul...nu cred ca iti poate face ceva rau. poate ai cumparat argint coloidal de unde nu trebuia.