| andreea964 a întrebat:

A folosit cineva carbunele activ pentru albirea dintilor? Are efect?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Carbunele medicinal se zice ca este mai bun decat bicarbonatul. Buna este si sarea dar acea sare de proasta calitate, care este putin neagra.

| BroascaCuElice a răspuns:

Probabil carbune medicinal

| GreenVoid a răspuns:

Are.Amesteca l cu bicarbonat de sodiu si lamaie, il pui pe o bucata de ceva si il tii pe dinti pana iti da saliva p afara din gura si te apuca sughitatu eu asa fac big grin Maxim de doua ori pe sapt ca te dor gingiile dupa :')

| qwertpro a răspuns:

Eu l-am folosit si are efect happy.Il poti incerca si tu.

| andreea964 explică (pentru qwertpro):

Dar nu iti afecteaza dintii?

| qwertpro a răspuns:

Pai evident ca daca o sa-i folosesti in exces pot sa iti creeze unele probleme dentare, dar tu folosesteti cel mult odata pe saptamana.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Da, am o ruda care a incercat, si are efect. happy

| andreea964 explică (pentru Ɗєℓυѕιση):

Nu ii afecteaza dintii?

| CiocanN a răspuns:

Încearcă și spălarea pe dinti cu bicarbonat

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| Geletu_Costin_1990 a răspuns:

Eu am folosit pudra din carbune activ pentru albirea dintilor de la BetterSmile. Am folosit-o 14 zile si chiar a fost eficienta. Se poate gasi aici: http://bettersmile.ro