| MacGrey a întrebat:

Cărbunele activ este bun pentru albirea dinților? dacă nu, altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Pentru albirea dintilor foloseste cu incredere bicarbonatul de sodiu de 1-2 ori pe saptamana. Acesta iti va curata dintii si ii va aduce mai aproape de culoarea lor naturala. Daca vrei un efect foarte rapid mergi la stomatolog si fa un air-flow (curatare profesionala a dintilor cu un jet de apa si bicarbonat).

| Lariiiiiiii a răspuns:

Nu.
Deci spala-te cu sare sau bicarbonat si vei avea dintii albi si sanatosi!
Freaca-te cu o lamaie pe dinti dupa igiena orala.

| AncutzaBratu a răspuns:

Cel mai bun e bicarbonatul de sodiu, il amesteci cu putina apa, in 7 zice vei avea dintii mai albi