| Alma14 a întrebat:

A folosit cineva ulei de Ricin? Efectele au fost placute?

Răspuns Câştigător
| Andreeax95 a răspuns:

Uleiul de ricin este utilizat impotriva caderii parului sau a accelerarii cresterii acestuia. De ex, daca te-ai pensat si ti-ai stricat sprancenele, le poti avea la loc in aprox o saptamana daca le ungi cu putin ulei de ricin. De asemeni si cu caderea parului. Daca esti intr-o perioada mai stresanta, foloseste ulei de ricin in loc de balsam atunci cand iti speli parul. O zi placuta!

3 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Da. eu l-am folosit pentru par si mi-a crescut putin mai repede:d

| AndraNicoleta a răspuns:

Da. Este foarte bun impotriva caderii parului. Cu cat il folosesti mai des, cu atat efectele sunt mai vizibile.
P.S. Uleiul de ricin are si efect de accelerare a cresterii parului.
Foloseste-l cu incredere!
Numai bine!

| oannna3 a răspuns:

Eu am avut o perioada probleme cu caderea parului si cam la o luna dupa folosirea uleiului de ricin, am avut rezultate chiar bune... Dupa, am inceput sa il folosesc sa il folosesc si pentru fata, pentru ca aveam un ten uscat. Te sfatuiesc sa il folosesti, nu ai nimic de pierdut, doar de castigat!