| AndreeaCr a întrebat:

A folosit cineva Vichy Dercos Neogenic pentru regenerarea parului? Dar Hairgrow? M-ar ajuta niste sfaturi din experienta personala. Multumesc!

5 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Studiile medicale arata ca nu exista produse care sa regenereze parul. Parul e format din kitina care e o substanta moarta.
Parul se uzeaza permanent din cauza spalarii si pieptanarii. La capete se despica dar si in lungul lui nu mai are o suprafata neteda.
Singurul lucru pe care il fac aceste produse este sa lubrefieze firele da par. Aceasta face ca sa alunece mai bine la pieptanat (uzura mai putina) si sa arate mai bine.
Cred ca o sticla de wiskey bun (afumat de exemplu) ajuta mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit fiolele Revalid si mi-au crescut fire noi in prostie ( eram cu spuma pe el zilnic pentru ca aveam numai antenute laughing )

| AndreeaCr explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, sper sa functioneze. :-(