| DloveD93 a întrebat:

A fost cineva la un salon de masaj corporal? Se face doar pe spate sau pe tot corpul? Trebuie sa ma dezbrac de tot?

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Depinde ce fel de masaj vrei.
Daca vrei masaj reflexogen la picioare, iti face doar la picioare, pe talpa, sedinta dureaza cam 30 de minute.
Daca vrei masaj de relaxare sau somatic, trebuie sa fi dezbracata pana la chiloti, dar esti acoperita cu un prosop pe zona unde nu se lucreaza.
De exemplu se incepe cu piciorele ( pe spate) deci zona spate este acoperita, la fel si cand se trece pe zona spate, burta, sani, zona de jos ( la picioare) este acoperita.
Acum depinde ce masaj si unde il vrea, o sedinta completa dureaza cam 2 ore ( depinde de cabinet), tu poti sa alegi sa zicem doar pe spate si maini ( asta durwaza cam 30 de minunte si esti acoperita pe zonele unde nu se lucreaza).

| minrest a răspuns:

Cum nu e masaj erotic, ci fizioterapie, ti se menajeaza pudoarea, si nu face decat ce vrei tu, cel ce da banii comanda muzica. Din cate stiu, se pastreaza chilotii si un prosop pe sani, iar zonele puternic erogene se lasa in pace. Sarut mana.