| AliinaSomerhalder a întrebat:

A incercat cineva uleiul de migdale dulci presat la rece pentru acnee? Vreau sa stiu daca intr-adevar vindeca acneea si semnele lasate de aceasta. Si daca l-ati folosi spuneti-mi in cat timp a dat rezultate, daca a dat happy

25 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Am auzit de el ...cica e destul de bun.

| deny2013 a răspuns:

Eu nu am incercat, dar intreaba un dermatolog.winking

| Madut a răspuns:

Incearca sa nu le mai storci tot timpul pentru ca inflamezi mai rau porii.
Stiu ca e greu sa stai cu cosuriile pe fata, dar meritsa sa incerci daca tu storci azi 1 maine iti apar 5.

| AliinaSomerhalder explică (pentru Madut):

Stiu ca nu e bine si numai fac asta decat daca sunt 2-3 care se vad foarte urat...

| Madut a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Te cred, stiu cum e. Dar daca incerci o sa iti treaca dar mai greu. Si sa nu te speli cu sapun pe fata... Mai bine te demachiezi cu un lapte demachiant si te clatesti cu apa calduta. Parerea mea. Iar semnele iti dispar cu timpu. Te pup

| AliinaSomerhalder explică (pentru Madut):

Eu ma spal cu sapun pe fata... De ce >? Are ceva?

| Madut a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Pai din cate stiu eu sapunu inlatura tot extractu de sebun. Adica fata ta are nevoie si de extract de sebum iar fata ta isi va creea o cantitate mult mai mare de sebum si asa se infunda porii mai ales cand intra in contact cu praful din aer!

| AliinaSomerhalder explică:

Stiu ce proprietati are, dar vreau sa-mi spuna cineva care l-a folosit daca a dat sau nu rezultate happy Mersi oricum :*

| IRaluca a răspuns:

Crede-ma nu ajunge doar sa te dai cu ulei ca sa treacawinking
P.S stiu din propria experienta.

| AliinaSomerhalder explică (pentru IRaluca):

XChristine --- Pai si ce pot face? Ce mai trebuie sa fac?

| IRaluca a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Ai consultat un dermatolog?

| AliinaSomerhalder explică (pentru IRaluca):

Mai demult, cand aveam vreo 13 ani si mi-a spus ca e ceva specific varstei dar acum am 16 ani si inca ma confrunt cu aceasta problema sad

| IRaluca a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Pai, eu iti recomand sa schimbi mediculwinking Ca sa nu-ti iei tu de capul tau creme ( unele pot face rau - propria experientahee hee Acum la varsta de 16 ani normal, o sa-ti recomande niste geluri si creme care o sa te ajute. Nu folosi mult fond de ten si daca te machiezi inainte de a iesi din casa nu mai face asta. Daca cumva incerci sa iti scoti cosurile, nu mai agresa pielea, o sa-ti faci si mai rau. happy

| AliinaSomerhalder explică (pentru IRaluca):

O sa tin cont si de sfaturile tale happy Acum folosesc o crema 100% naturala, pe baza de plante de la Herbagen si am si uleiul de migdale. Pana acum nu e nicio diferenta... Cu crema ma dau de o saptamana si cu uleiul de 2 zile sad

| IRaluca a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Mult succes :*

| AliinaSomerhalder explică (pentru IRaluca):

Mersii :*

| aDEeLAa a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Eu am 17...si tot am problemebatting eyelashes

| AliinaSomerhalder explică (pentru aDEeLAa):

Si nu folosesti nimic? Creme, uleiuri, ceva?

| aDEeLAa a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Pai sa vezi, am fost timp de doi ani la tratamente faciale...nu mai aveam nimic pe fata, imi trecuse(imi recomandase aia creme de la farmacia umana si farmacia veterinara ca au o concentratie mai puternica, masti de la plafar).Dar n-am mai avut posibilitatea sa ma duc(din martie)iar acum m-am umplut de cosuri si de... semne.Dar maine, ma duc la dermatolog(cu trimitere frumusel si copie dupa buletin, e gratuit)si sa vad poate rezolva tipa respectiva problema mea.

| AliinaSomerhalder explică (pentru aDEeLAa):

Pai, iti doresc mult succes :*

| aDEeLAa a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

De la o crema luata dupa capul meu m-am umplut si mai rau.Cel mai indicat(usuca cosurile)masca cu argila si trandafir de la viva natuta si crema antiacneeica de la viva natura(9 lei daca nu ma insel). Este foarte buna.Iar cat despre semne... mierea e recomandata.Mai multe informatii iti dau maine(daca imi amintesc) cand revin de la derma...

| aDEeLAa a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Mersi frumos!:* (daca vrei imi poti lasa facebook-ul taubatting eyelashes:* )

| AliinaSomerhalder explică (pentru aDEeLAa):

Ok :* Mersii :*

| aDEeLAa a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

N-ai pentru ce!:*