| Patty_8050 a întrebat:

A mai incercat cineva tratament cu sare de mare pentru acnee? Daca da, ati vazut rezultate de lunga durata? De asemenea as vrea sa stiu niste trucuri sa mi se ingrase parul si tenul mai putin happy Multumesc mult big grin

4 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Poti incerca masca cu miere de albine, scortisoara si ulei de masline.Hidrateaza,e antiseptic, antimicrobian si da rezultate bune.Nu pot sa spun ca am scapat de acnee cu aceasta masca (acum iau Sotret si nu mai am probleme cu ttenul si parul gras de loc!) dar s-au observat imbunatatiri semnificative. Poti sa o incerci cu cea mai mare incredere.

PS: Ia-ti un gel de curatare a fetei, special pentru acnee(cel de la Geroviatal Plant e foarte bun raportat la pret). Pentru un oar mai putin gras incearca sampoanele Favisan pe care le gasesti in Plafar.Succes!:**

| William a răspuns:

Ce sare de mare ma? Spala-te pe fata cu apa si sapun si iti trece.

| măcheamăăăî a răspuns (pentru William):

Sapunul favorizeaza hipersecretia de sebum si nu e bun! tongue