| Cassssy a întrebat:

Abdomenele sunt favorabile pentru a scapa de burta?

4 răspunsuri:
| kitten95 a răspuns:

Nu merge cu abdomene pentru ca burtica e cv mai jos de muschii pe care ii antrenezi prin abdomene. poti sa ridici ambele picioare de`odata fara sa indoiesti genunchii(sa stai pe spate si sa ai destul spatiu). e destul de greu dar functioneaza. Funda?big grin

| Fllyyper a răspuns:

La inceput pentru cei cu burta mare... nu e prea indicat avand in vedere ca nici incordarea muschilor abdominali nu e completa... Alergatul e cel mai indicat, cand alergi folosesti aproape toti muschii corpului. Eu am slabit de la 87 de kg la 74 in 2 luni de mers la antrenamente si vreau sa spun ca sunt undeva pe la 76-77 dupa 1 an jumate. am 1 metru 86 cm. Numai bine

| pisicuta98 a răspuns:

Da. Abdomenele sunt foarte folositoare dar iti recomand sa si faci vreo 25-30(depinde cate poti) de exercitii pentru picioare(stai pe spate intinsa si iti indoi picioarele de la genunchi la 90 de grade, si incepi sa vii cu ele spre burta fara sa misti gambele si genunchii din pozitia de 90 de grade. Poti incerca acest exercitiu si pe un scaun stand pe el normal, cu gambele si genunchii la 90 de grade si incepi sa ii ridici spre burta tinandu-te cu ambele maini de muchiile scaunului.) Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru pisicuta98):

Sigur ca sunt foarte folositoare, dar pentru altceva. sunt exercitii masa musculara, nu pentru slabit