| Aly_7223 a întrebat:

Aceasta intrebare este adresata in special baietilor. Voua cum vi se par mai frumoase fetele fardate sau nu? Cat mai multe pareri please, si argumentati va rog raspunsul.
Multumeeeeeeesc!

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Fără fard! Argumente? Ține de gust. Naturalețea e specială pentru mine. Le văd pe unele fardate în exces de parcă-s clovni. Frumusetea stă-n simplitate.

12 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Nu sunt baiat, dar am sa iti spun parerea mea cu privire la make-up.
Nu este necesar.O fata arata bine si fara el.Eu nu folosesc niciodata machiaj. Daca te fardezi arata-i doar mai matura.
Plus, ca sunt unele fete care se machiaza cu o tona de fard, asa ajung sa arate vulgare sau penibile.
Deci decat sa te fardezi si sa rada toti de tine, mai bine o lasi balta.

| hair0spray a răspuns:

Bineinteles ca fetele nefardate sunt mai frumoase daaar.cred ca de vina este mass-media care ne "inspira perfectiune.

| Ecea a răspuns:

Oribile,eu personal urasc fardurile.
Frumusetea unei femei se vede cand este naturala.
Multi straini zic ca romancele sunt frumoase,DA! dar nu le-au vazut nefardate,oricine daca se fardeaza si se aranjaza poate sa arate bine,cunosc N cazuri de femei care arata bine fardate dar fara sunt pline de cosuri,gauri,bube,etc.

Cred ca multi sunt de aceiasi parere cu mine.
Si plus de asta fardurile distrug tenul nu ii fac bine deloc.
Este ok putin rimel si putina culoare la ochi, dar mai mult nu, strica tot.

| RappaDanny a răspuns:

Nu stiu despre alti baieti, gusturile nu se discuta; dar eu am sa iti spun parerea mea: mie unul nu imi plac, pentru ca esti frumoasa asa cum esti. Iar despre fetele care se machiaza mi se pare ca incearca sa fie si ele frumoase ca si cum s-ar considera neatragatoare, iar machiajul acela mi se pare doar un fel de masca "ca sa para frumoase".

| Nordic a răspuns:

Fetele care se machiaza strident care au mult fard pe ele si alte de astea sunt fetele care nu sunt nici odata multumite de ele chiar daca arata bine nemachiate, sau sunt acele fete care stiu ca sunt urate.

| sCzKun a răspuns:

Asta depinde de persoana baiatului...In special, pentru unii da, deoarece te face sa arati mai bine dar nu e bine nici in exces.Deci, cu limita!

| stefan1995 a răspuns:

Fara farduri normal, frumusetea naturala imi place enorm, si ma bucur de ea in fiecare zi, cand vad fete nemachiate si super frumoasawinking

| undercena12 a răspuns:

Eu cred ca fetele mai bine nu fardate fiindca sunt frumoase si asa!big grin

| autoevo a răspuns:

Mie imi plac fetele care nu se fardeaza. Asa imi plac fetele...sa nu ascunda nimic.

| wyo a răspuns:

Nefardate clar, si sa fie fie frumoase.
cand ma trezesc dimineata nu vreau sa vad langa mine pe altcineva
cel mai bine e sa fie pura. parerea mea. tongue

| Aly_7223 explică:

Multumesc de raspunsuri foarte frumoase toate

| PaulDjokovic a răspuns:

Depinde de la fata la fata.Parerea mea e ca o fata cu putin machiaj este mult mai frumoasa decat una cu foarte mult fond de ten.Acum daca fata respectiva este o cosoasa...ar merge putin machiaj. Dupa parerea mea, machiajul potrivit si epilatul demonstreaza ca aceea fata este sau nu ingrijta.