| ChocolateDroid a întrebat:

Hello love struck

Voi pune o intrebare adresata baietilor in special.
Ce parere aveti despre fetele machiate? Va plac? De ce?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca unei fete ii sta mai bine machiata normal ca imi place. Dar de obicei prefer o fata care e frumoasa in mod natural.

| Daniel TM a răspuns:

Parerea mea este ca, o fata, nu trebuie neaparat sa se machieze, daca stie un pic sa se ingrijeasca, ca sa arate ca e frumoasa.
Daca se machiaza, unele fete cred ca sunt "mai frumoase", dar vai de unele care isi bat joc de fetele lor si toarna machiaje de tot soiul fara un pic de limita (cred ca fac asta fara sa aiba acces la o oglinda).
Cred ca o fata poate sa arate bine si frumoasa si daca doar se ingrijeste putin de cum arata, nu neaparat sa se machieze.

Intrebare pentru fete:
Pe vremurile cand nu existau machiaje, toate femeile erau urate pentru faptul ca nu se machiau?
Frumusetea (in cazul in care exista) se poate vedea si fara machiaje.

| TheForeignConstantin a răspuns:

@cdaniel2009 : Bine zis!

Si pe langa ce ai zis tu, unele produse de machiat contin chimicale care peste cativa ani o sa dea ridurile de care fetele incearca sa scape.

| sinblade27 a răspuns:

Ei depinde de situatie... la unele merge... dar prefer sa vad ceva sub machiajul ala sa nu ma sperii dimineata cand o vad si in plus de cate ori nu s-a intamplat sa prindeti ceva gust de fond de ten la sarutat(alintat femeia)