| Anonimaaa_6055 a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru fete. Voi va epilati pe maini? Eu as dori sa scap de acest aspect inestetic, insa eu am pielea foarte sensibila, si nu pot sa ma epilez cu epilatorul, ceara, sau beniz, ci doar cu crema.La un timp ma epilam pe maini cu crema da dupa cateva zile apareau iar firele. ce pot face? nu mai suport parul de pe mainistraight face.

7 răspunsuri:
| TeenageGirl a răspuns:

Incearca crema Veethappy

| Rowanna09 a răspuns:

Folosecte crema depilatoare de la veetsmug. Cea mai buna, o folosesc de mult timp si nu am nicio problema.

| nadyank a răspuns:

Poti folosi si benzile de la streep sau veet.

| ninita a răspuns:

Eu ma epilez cu crema cam de 2-3 luni si si eu am pielea f sensibila.incearca odata ce ai inceput sa continui.eu ma fac odata la 3-3 saptamani si jumatate chiar daca imi creste mai mult. daca nu suporti epilatorul pe maini, nu-l folosii pentru ca mie la cot pe partea exterioara mi-a dat sangele.ar fii bine totusi sa-l folosesti pentru ca o prietena il foloseste des si ajunsese sa se faca odata la 5-6 lunihappy.
nu te speria ca-ti creste asa de repede pentru ca e normal deoarece mainile le folosesti cel mai mult, dar nici tu sa nu te faci asa de des pentru ca firul o s se ingroase si o se capete culoarea parului.
! NIciodata sa nu folosesti lama chiar daca pare ca scapi mai repede, te poti taia si iti creste mai repede parul!
Daca ai peste 18 ani, dc nu incerci sa scapi de el cu laserul.o operatie nu costa asa de mult si scapi de o grija pentru cel putin 4-5 ani.
SUCCES!happy

| NoCharachter a răspuns:

Incearca cu crema de la Vella. Si or sa-ti dea si un fel de lama de plastic.

| TheDaffodil a răspuns:

Epileaza-te in continuare, dar nu cu crema. Foloseste epilatorul sau ceara (la salon, ca acasa poti sa te ranesti). Ai grija sa-ti hidratezi bine pielea, mai ales ca spui ca e sensibila, foloseste zilnic o lotiune de corp.

| printessita a răspuns:

Foloseste crema epilatoare de la elmiplant eu folosesc de mult timp si cred ca e cea mai buna dintre toate! eu o folosesc numai pentru epilarea mainilor! si parul creste mai greu incearca si spune-mi parerea ta!