| Sara2 a întrebat:

Ajutor, de 9 ani de zile folosesc doar lma pe picioare, parul meu a devenit foarte gros, des si aspru si am ajuns sa ma epilez in fiecare zi a 2 zi se vad firele mici cum ies de sub piele, am incercat de anul trecut cu epilatorul si pe langa faptul ca nu il suport era sa innebunesc de durere imi curgea si sange din "punctele" alea din care se extrag firele de par, am incercat si crema dar nu se ia bine, am incercat benzi de ceara rece dar la fel nu se ia, ce ma sfatuiti sa fac? in ultimul timp nici macar bigul nu mai face fata nu se mai rade bine, credeti ca ceara calda e buna? cum se foloseste? doare?

10 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Foloseste ceara calda, du-te la un salon.

| OnuOnulică a răspuns:

Da... doare putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce epilator ai folosit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar faptul ca ai parul foarte des e problema epileaza-te treprat cu epilatorul. Fa-ti model gen zebre cu bigul si ia dupa cu epilatorul ce ramane thinking si cand creste restul iei si pe alea si tot asa thinking

| Izukie00 a răspuns:

Dupa parerea mea, epilarea cu ceara calda e cea mai buna. Doare putin, dar dupa te obisnuiesti, iar parul creste mai rar. Succes.

| viki16 a răspuns:

Epilator Sau Epilare Cu Zahar Te Pup!

| onutza89 a răspuns:

Incearca ceara preparata acasa din miere si zahar.e foarte buna! epileaza bine si lasa picioarele foarte catifelate.reteta o gasesti peste tot pe net.mult succes si astept sa-mi spui daca ti-a fost de folos sfatul meu tongue

| CurvăCurvă a răspuns:

Te duci la salon. Stiu tipele de acolo ce sa faca.

| AdeeM a răspuns:

Păi ai făcut o mare greșeală că te-ai luat cu lama atâta timp... Normal că nu suporți epilatorul pentru că lama îndesește părul foarte mult... acum mai încearcă cu ceară, da doare dar după să încerci să te iei cu epilatorul.