| Louise21 a întrebat:

Buna,TPU! Am o intrebare pentru fete happy Cu ce va epilati la subrat? Eu de 2 ani ma epilez cu crema depilatoare dar deja nu se mai ia calumea,ramane mereu o urma gri si cioturi de la firele de par,arata foarte inestetic sad M-am gandit sa imi iau benzi de la Veet dar am auzit ca nu e bine sa te epilezi la subrat cu ceara sau epilatorul. Este adevarat? Nu mai stiu ce sa fac, si in fiecare zi daca imi dau cu crema si tot arata ca si cum nu m-am epilat de 5 zile sad nici cu bicul nu as vrea pentru ca o sa creasca mai negru si mai gros sad Ce as putea face? Multumesc anticipat:*

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosesc aparat de epilat Braun, și tabietul îl fac săptămânal. Așa nu are timp să crescă mult, și sunt mereu curată în axilă.
Pa, pa.

| Nolkyz a răspuns:

Frate, care spune ca daca te epilezi cu lama nu creste mai gros si mai lung si mai repede si mai negru sa se epileze timp de 5 ani cu lama, sa vad ce mai ziceti. Lama nu e o solutie. E buna o data, de doua, cand nu ai chef sa te epilezi cu epilatorul sau ceara. Dar daca folosesti numai lama veti vedea ce fel este.

| BombonicaXD a răspuns:

Cu ceara calda sau benzi depilatoare, sau cu lama.Parul nu creste deloc mai gros.Cea mai buna dintre toate e ceara.
-epilatorul poate provoca iritatii,usturimi si chiar taieturi la pielea foarte sensibila,asa ca nu il recomand
-benzile cu ceara rece sunt cam la fel ca si ceara calda,numai ca sunt mai putin eficiente si nu smulg atatea fire de par ca ceara dintr-o data
-lama este si ea foarte buna pentru axile,chiar daca parul creste mai repede,pielea nu pateste nimic, nu se taie decat daca faci foarte repede si fara sa acorzi atentie, isi revine mult mai repede, nu face bubite
-ceara calda e cea mai buna, pentru ca indeparteaza 95% din fire din prima, caldura degajata face pielea mai fina, parul creste mai greu si nu e atat de evident cand incepe sa creasca.

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre ceara de unica folosinta

http://www.sfaturilemariei.com/......zit-ceara/

| ionutalexandruion a răspuns:

Incearca cu drujba sau cu flexu

| Mirrre a răspuns (pentru ionutalexandruion):

laughing)..Nu esti normalrolling on the floor)

| andraeva a răspuns:

Pai incearca lama. Daca te faci cu ceara sau epilator trebuie intotdeauna sa astepti sa creasca si nu e placut. Nu este adevarat ca daca te faci cu lama parul e mai gros, sunt doar aparente (mai documenteaza-te si tu suficient)!